xBasın ve kamuoyunun dikkatine;

15 Temmuz 2016 Cuma akşamı, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü hedef alan darbe girişimi, demokrasimiz adına büyük bir utançtır. Özak Global Holding olarak, Cumhuriyetimizin en temel ilkelerinden demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ve halkın egemenliğine gönülden inanıyor ve bu değerlerimizi destekliyoruz. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olan bu günleri, sağduyulu davranarak hep birlikte aşacağımıza inanıyor; olaylarda yaşamını yitiren demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Saygılarımızla,
Özak Global Holding

 • Özak Tekstil
 • Özak Tekstil
  Her nesne, bulunduğu kalıbın şeklini alır ve doğru formlar, her zaman doğru kalıptan çıkar. Bu nedenle sistemin en önemli aşamalarından biri kalıp aşamasıdır. Konusunda uzman modelistler tarafından gerekli serileme işlemleri gerçekleştirilir, çekme değerleri uygulanır. Üretim öncesi pilot çalışmalar yapıldıktan sonra, görevi sadece üretim pastalı hazırlamak olan ilgili personel devreye girer. En doğru şekilde üretim pastalı hazırlanır, aynı zamanda üretimde gerekli ölçü tablosu, çizim ve kırım kalıpları, teknik dosya ayrı ayrı görevlendirilmiş personel tarafından itina ile hazırlanır.
 • Özak Tekstil
  Üretim pastalı kesimhane sorumlusuna teslim edilir. Kesimhane sorumlusu pastalı parça sayısı, yönü ve kumaş eni gibi kontrollerden geçirdikten sonra tamamı kontrolden geçirilmiş kumaş toplarının kesim işleminin gerçekleştirilmesi sağlar. Ürünün her parçası meto işlemine tabi tutulur. Kumaş kontrolü aşamasında belirlenen kumaş defoları tasnif elemanları tarafından yüzde yüz ayrılmak hedefiyle ayıklanır ve ürün dikime hazır hale getirilir. Eğer ürün üzerinde baskı nakış var ise görevli baskı nakış takip elemanı devreye girer ve gerekli parçalara ilgili modelist ve müşteri temsilcisinin onayını almak kaydı ile baskı nakış işlemini başlatır.
 • Özak Tekstil
  ÖZAK tekstil bünyesinde bulunan 500 kişilik dikim ekibi, en modern teknoloji ile donatılmış uzman kadrosu ile her türlü ürünü en iyi şekilde üretebilme yeteneğine sahip nadide bir ekiptir. Konusunda uzmanlaşmış bölüm yöneticileri, müşterilerimizin her zaman takdirini kazanmayı bilmişlerdir. Ayrıca şirket olarak eğitime vermiş olduğumuz önem en üst düzeydedir. Tüm departmanlarda gerek teknik ve mesleki, gerekse sosyal eğitimler durmaksızın tüm personele uygulanmaktadır. ÖZAK tekstil tedarik zincirinde bulunan taşeron dikim firmaları da sektörün en iyi ve en disiplinli firmalarıdır ve sürekli uzman ÖZAK yöneticileri tarafından denetlenir.
 • Özak Tekstil
  Yıkama aşamasında öncelikle denemeler yapılır yapılan denemeler neticesinde hem yıkama hem de ölçü kritikleri gözden geçirilir ve yıkamaya start verilir. ÖZAK Tekstil yıkama departmanında her prosesten sonra kalite kontrol uygulanır ve ürün üzerinde oluşabilecek bir yanlışlık daha da büyümeden kontrol altına alınır. Teknolojik üstünlük ve uzman yönetici kadrosu yıkama departmanımızı emsalleri arasında örnek teşkil edecek bir noktaya ulaştırmıştır. Yıkama departmanı bünyesinde bulunan 400 personelin her birini gerekli sosyal ve mesleki eğitimlerden geçirmek şirketin en önemli politikalarından biridir.
 • Özak Tekstil
  Yıkama sonrası paketleme departamanına sevk edilen ürünler bir kez daha renk kontrolünden geçirilir. İşleme başlanmadan önce ürün ölçü, sağlamlık, aksesuar düzgünlüğü gibi kontrollerden geçer ve çakım işlemine tabi tutulur. Bu işlem sırasında Data Sheet’ler vasıtası ile aksesuarın gerekli değerlerde güç ile ürüne monte edilmesi sağlanır. Daha sonra sırası ile iplik temizleme, ütü, ölçü kontrol, ara kalite kontrol ve yüzde yüz incpection bölümleri görevlerini ifa eder ve ürün müşteriye sevk edilmek üzere talebe göre kolilenir ya da askıda sevk edilir.
 • Günümüz ticari yapısında ürünün düzgünlüğü kadar sevkiyat süreçlerinin düzgünlüğüde önem kazanmıştır. Özak Tekstilde sipariş alındığı andan itibaren verilen terminde ürünü yetiştirmek için gereken tüm faaliyetler yöneticiler tarafından ayrı ayrı planlanır ve süreçler oto kontrol ile denetlenir. Üretim takvimi oluşturulur ve hangi tarihte ürünün hangi aşamaya geleceği planlanır. Bir aksaklık olmaması için gerekli tüm teknik testler ve raporlamalar tüm departmanlarla paylaşılır. Özak Tekstilin sevkiyat alanında belirlemiş olduğu partnerler sektörün en önde gelen firmalarıdır. Gerek askıda gerekse kolide sevkiyat yapılmakta. Çeki listeleri, koli üstü bilgileri müşteri talebi doğrultusunda en ince ayrıntısına kadar dikkat edilerek hazırlanmaktadır.